JAK SE MĚLI KULÍŠCI V ÚNORU

_DSC3578_kopie[1]

_DSC3088_kopie[1]V únoru se Kulíšci učili o řemeslech a povoláních. Vyzkoušeli si jak pekař peče housky, jak dřevorubci pracují se sekerou a pilou a také jak se zpracovává ovčí vlna-česání, předení na vřetenu a kroucení provazů. Naši práci doprovázela říkadla a písničky : Pekař peče housky, Rube rube dřevorubec, Kalamajka a Já jsem muzikant. Jednoho opravdového muzikanta _DSC3385_kopie[1]jsme také navštívili. Byli jsme v Řeži u naší Luny, jejíž tatínek Ernesto nám předvedl a půjčil kolumbijské hudební nástroje. Zkusili jsme si hru na kytaru, 12ti strunné tiple, 4 strunné quatro, 10ti strunné charango, marimbu, flétny kena a kenacho, bonga i klávesy.
Na konci února si pro nás Kubíkův tatínek Vašek připravil vyrábění hraček. Je totiž truhlář a tak děti trochu zasvětil do svého řemesla. Kluci si vyrobili auto, holčičky panenku.
OLYMPUS DIGITAL CAMERAV únoru jsme také slavili Masopust. V našem masopustním průvodu byl pirát, medvěd, kočka, princezna Elza, muchomůrka, klobouk a šnek. Ozdobili jsme si svátečně náš strom-ořech, zahráli hru s písní Skákej medvěde a tlačenici velkou jako jitrnici. Z masopustních písní se stala největším hitem Stará bába jede. Odpoledne jsme na hřišti pohřbili naší „basu“ (ve skutečnosti housle : ) a ukončili tak masopustní veselici.

 

Návštěva u Luny…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika libčických kulíšků. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.