Nový rok v Kulíšku

2015-01-07_vlese[1]Vánoční příběh, který Kulíšci prožívali v prosinci, jsme uzavřeli první lednový úterek, kdy měli svátek Tři Králové. Nejdřív jsme si zazpívali. Kromě známé písničky „My tři králové jdeme k vám“, kterou se děti naučily jako nic, si děti poslechly i tříkrálový příběh jak ho napsal Adam Michna z Otradovic a dozvěděly se tak, že ti králové byli mudrci ze Sáby a Tarsu a „na Koních, Sloních, Velbloudích a Dromedářích přerychlých se spojili a přijeli do Betléma, na Krále se ptali“. Pak jsme vyrobili královské koruny a vydali se také na putování za nově narozeným králem. Představte si, že jsme „Ježíška“ zavinutého v plenčičkách našli spát v trávě na louce nedaleko pískovny!

2015-01-07_vlese_1[1]Ve středu 7.1. byla parádní zima i s mírným chumelením. Kromě poklouzání na zamrzlých kalužích zažili Kulíšci i svůj nejdelší výlet po lese. Nejdřív navštívili všechna svá oblíbená místa, došli ještě ke krmelci a našli velký starý převrácený pařez, který se měnil v raketu či houpačku a pak se „nalodili“ na velkou hromadu větví a chytali ryby….

Další týden jsme si užili slunění a jarního počasí a na chumelenici jsme jenom vzpomínali při tvorbě obrázků z krupice. Aby se nám Kulíšci maličko zorientovali v ročním koloběhu, zpíváme s nimi každý den písničku Pavla Jurkoviče „Měsíce“ Tu pak doplňujeme písničkami, bez kterých se neobejdou – Indi, indi, indiáni; Auto; Já mám koně; Kalamajka; To je on, malý slon atd.

WP_20150106_008[1]Během ledna jsme si také povídali o zdravé výživě a při odpoledních svačinkách mohli Kulíšci ochutnávat takové dobroty jako zeleninové kuličky s jogurtovým dresinkem, domácí musli tyčinky slazené obilným sladem, kváskový chléb s luštěninovou pomazánkou apod.

V únoru nás čeká seznamování s různými druhy povolání a tak se děti můžou těšit na setkání s paní knihovnicí, ornitologem, muzikantem a snad se domluvíme i s hasiči či policisty, na které si kluci i holky tak rádi hrají.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika libčických kulíšků. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.