Prosinec 2017

Tajemný čas adventu je tady a děti v Kulíšku provázelo veliké těšení na Ježíška, ale i jiné adventní kratochvíle a svátky. Každý den před obědem někdo z dětí zapaloval svíčky na adventním věnci. Děti na to měly ty nejdelší sirky, které existují a nikdo se nepopálil  a ani věnec nepřišel k žádné újmě.

DSC09091

Na svátek sv Barbory jsme navštívili zahradu u Skálů a natrhali si třešňové větvičky- Barborky do vázičky. Povídali jsme si o sv. Mikuláši, andělech a čertech. Četli jsme si knihu Petra Čecha O čertovi, čerta jsme kreslili suchým pastelem, výtvarně jsme ztvárnili i anděla – pomocí mačkaného papíru a ve skupinkách děti vylepily i dva velikánské Mikuláše. Venku jsme hráli čertovsko andělskou honičku.

DSC08204
Byli jsme na výletě ve Velvarech a navštívili Muzeum technických hraček-část, kde jsou vystaveny modely vláčků.

DSC08467 Svatá Lucie zkontrolovala, jestli máme v Kulíšku uklizeno. Upekli jsme perníčky a vanilkové rohlíčky – všechny děti byly při pečení opravdu šikovné-je vidět, že doma pomáhají!
Navštívili jsme Rabovi-Káča nám zahrála krátké divadélko o pastýři a jeho vnukovi, kteří šli zahrát nově narozenému, ale chudému králi. A pak už se zpívalo za báječného doprovody ohromné basy pana Raby.

DSC08930Společně s miniškolkou Máváčkem jsme v lese udělali vánoční hody ptáčkům a chvilinku jsme si společně pohráli a zazpívali.

DSC09430

Řezali jsme různě dlouhé klacky, děti je rovnaly podle velikosti. Nakonec jsme z nich svázali náš vnoční stromeček.
Jeden sněhový den jsme si užili bobování na sněhu.
Eva hrála pro děti s plstěnými figurkami vánoční příběh o Marii, Josefovi, andělovi a Ježíškovi. Přišel zimní slunovrat a děti postavily báječný domeček pro skřítka Podzimníčka (měl tam i hospodu a pivo), kterého jsme uspali a potom našli skřítka Zimníčka. Představte si-byl v krmelci zabalený jako veliký bonbón!

DSC09522
Rozdávaly se i dárečky, odpoledne se i věštilo ze skořápkových lodiček se svíčkou. Kulíšci dostali společně výtvarné potřeby a nové triangly, o které je při zpívání taková poptávka.

DSC08165DSC08168
Písně:
Stromečku vstávej, Pásli ovce Valaši, Červená zlatá zelená, Bude zima bude mráz
Španělská koleda
Prosinec je jsou tu svátky, fum fum fum. Právě dnes se narodil kluk jako buk, kluk jako buk. Tam na slámě i s Marií chudobně tam spolu žijí fum fum fum.
Prosinec je jsou tu svátky, fum fum fum. Je tu svátek vánoční ten slavný den, ten slavný den. Vstaňme ať si užijeme, vstaňme ať si užijeme, fum fum fum.

DSC08239

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika libčických kulíšků. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.