Listopad 17

Vydlabali jsme dýňová strašidýlka. V maringotce se probudily spící vosy a pěkně nás pozlobily. Museli jsme na ně zavolat hasiče, aby vystříkali maringotku. Týden po vichřici jsme se odvážili jít opět do lesa a našli jsme nová zajímavá místa (např padlý buk, ve kterém občas bývá supermarket Lidl : )

martin.rohlíčky

Šli jsme po podkovičkách sv. Martina a poznali jeho životní příběh. Ozdobili jsme lampióny a napekli Martinské rohlíčky.

P1140121
Učili jsme se, jak se zvířátka chystají na zimu. Třeba takový ježek…celou zimu spí. Vyrobili jsme si ježky z brambory a bukových pupenů, naučili jsme se píseň a také velice populární hru Tiše tiše ježek spí. Vypravili jsme se také ke krmelci, zkontrolovat, jestli zvířátka mají na zimu připravené jídlo.
V dalším týdnu jsme pozorovali ptáčky, jak ti se chystají na zimu. Nainstalovali jsme krmítko, které vyrobil Kuba se svým dědou a zjistili, že na slunečnice nejvíce létají sýkorky. V lese jsme hráli oblíbenou hru Na sýkorky a kočky a také Na žluny, kdy děti měly za úkol vyjíst pomocí jazýčka rýžové burizony, stejně jako žluna vyjídá mravenčí kukly. Ptáčky jsme také kreslili, zdobili barevnými pírky a připravili je jako ozdoby na stromeček. Neminuly nás ani ptačí písničky: Bude zima bude mráz, Usnul vrabec za komínem, Skáče vrabec…kostel
V posledním týdnu jsme se soustředili na výrobu ozdob na vánoční stromeček. Ve středu jsme se sešli v libčické knihovně a po svačince ozdobili vánoční stromeček v libčickém evangelickém kostele. Překvapil nás svou velikostí-museli jsme ho zdobit ze štaflí. Byl to veliký zážitek. Poslední listopadový den jsme umotali a ozdobili adventní věnec.

Písně
JEŽEK
Když potkáte ježky, jdou většinou pěšky. Nožičky maličký a tělíčka těžký. Nejraděj maj z louky žížaly a brouky, jablíčka nejedí, po těch mívaj pšouky.


ježek a štěpán
VRABEC
Usnul vrabec za komínem, tichounce tam dřímá. Přilož Jirko ještě souček, ať mu není zima.
Sníh už pokryl všechny střechy, na vrabečka padá, přitulil se ke komínu, nahříval si záda.
Dobře bylo vrabečkovi v teple za komínem. Co mu dáme až se vyspí? Slaný rohlík s kmínem.Heli a Míša

SKÁČE VRABEC
Skáče vrabec jako žabec skáče vrabec po dvoře. Hoď mu dědku něco k snědku, ať nám hlady neumře.
Skáče vrabec, hoď mu žďabec, hoď mu žďabec koláče. Hoď mu dědku něco k snědku, at zbytečně nepláče.

nářadí

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika libčických kulíšků. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.