ÚNOR

V měsíci únoru jsme oslavili Hromnice a vyrobili si svíčku z včelího vosku. Dále jsme se zabývali řemesly. Hráli jsme hádací hru na řemesla, učili se písničky o řemeslnících. Zahráli jsme si na dřevorubce s písněmi a vyzkoušeli jejich práci doopravdy v lese-pilu a sekyru umí používat všichni malí Kulíšci.

Navštívili jsme truhlárnu pana Humpla, který nám uřízl poličku a věnoval materiál, ze kterého chceme s dětmi vyrábět hračky. Děti si v keramické dílně Katky Tětivové vyrobily misku nejen na čaj. Vyzkoušeli jsme také pekařské řemeslo a upekli si housky-podle známého říkadla. V Libčicích jsme navštívili hasiče a policisty a poznali jejich práci.

 

policie

Krom exkurzí jsme navštívili také Národní zemědělské muzeum a výstavu RecykLES, přičemž jsme se naobědovali a odpočali si v Rodinném centru Letná.

recykLES
Na konci měsíce jsme oslavili Masopust. Nejprve jsme si vyrobili vozembouch – z pěkného vyvráceného stromku, pivních zátek, korálků, drátků, fáborků a vlny. Pak už jsme juchali v kole s písní Skákej medvěde, s písní Hojačky jsme muzicírovali ve všech možných polohách: stojačky, seďačky, klekačky, hlavú dolačky, podkoleňačky… Masopustní úterý jsme završili obchůzkou-navštívili jsme Babkovi, Skálovi a děti z Domečku. Všem děkujeme za báječné občerstvení (Byly i jitrnice : ).

hody

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika libčických kulíšků. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.