Březen 2016

DSC_03581.3. jsme navštívili klempířskou dílnu pana Mareše, kde děti pod jeho vedením ohýbaly, stříhaly plech, děrovaly raznicí a vyráběly různé roury atd… Pan Mareš nám ukázal i letování a moc hezky se dětem věnoval. Vyražené kroužky si dali všichni do batůžků, větší roury jsme naložili na boby a šli ještě do parku užít poslední zbytky sněhu. S rourami jsme pak postavili sněhuláka s plechovou čepicí a rukou. Největší zábava ale byla valit obří koule.

DSC_0371Na dalších výpravách jsme zkoumali první jarní rostliny. Našli jsme sedmikrásku, kokošku, fialku, barvínek a pampelišku. Nastříhali jsme vrbové proutky na slavnost. V lese jsme našli semenáčky javoru, vyrýpli jsme jednu cibulovinu, ukázali si na jiné rostlince stonek, list a kořínek. Zaseli jsme si do buničiny řeřichu a ve školce provedli pokus. Jedna řeřichová semínka jsme nezalévali a nechali na okně(nevyrostla vůbec), druhá jsme zalévali, ale zavřeli jsme je do tmy (vyrostla, ale byla žlutá) a třetí jsme zalévali a nechali u okna (vyrostla krásně zelená).
DSC_0062Další pondělí na zpívání přišel Ernesto (Luny tatínek) a zahrál si s námi jarní písně. Dětem ukázal kolumbijské hudební nástroje – charango, quatro, flétny kena a kenacho, chrastítka, buben bombo a společně jsme si zajamovali. Vyrobili jsme Moranu a u pískovny objevili podběl. Při vyplňování pracovního listu s Moranou jsme trénovali počet slabik ve slově a poznávání počátečního písmene slova.

15.3. jsme navštívili knihovnu, kde jsme viděli divadlo O pejskovi a kočičce, jak pekli dort. Hráli rodiče Apolenky a Lenka Coufalová a moc jim za to děkujeme. V knihovně jsme si vypůjčili do Kulíška knížky, které si po spaní v březnu prohlížíme. Knihovnice Šárka nám věnovala do školky jednu obrázkovou knížku a dobroučké srdíčkové muffiny – děkujeme!
IMG_2846[1]Dále jsme zdobili velikonoční vajíčka a vyráběli ze suché trávy hnízda. V lese jsme hráli hudební hru Běžel tudy zajíček a děti hledaly perníková vajíčka, která jim velikonoční zajíček poschovával. Objevili jsme při tom škvora, 2 kněžice (ploštice) a slimáka. Nosili jsme vyfouklé vajíčko na lžíci. A viděli jsme asi 9 srnek hodně zblízka, nejblíž za celou dobu, co s Kulíšky do lesa chodíme.
Po Velikonocích jsme prováděli pokusy s vajíčky a uvařili si z nich oběd u Babků na zahradě, kde se děti vyřádily na balících slámy. Děkujeme!!!

Zpívali jsme Neseme Mařenu, Vrby se nám zelenají, Jarní slunce, Travička zelená, Já jsem malý chocholáč (velikonoční koleda) a Běžel tudy zajíček.

DSC_0397DSC_0402 DSC_0378 DSC_0292DSC_0213

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika libčických kulíšků. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.