Říjen 2018

V měsíci říjnu jsme se kamarádili se stromy. Jako první jsme poznávali duby, které nám daly žaludy na výrobu Dubánků, o kterých jsme si celé září četli po obědě v maringotce. U břízek jsme objevovali také ořešáky, na které jsme lezli a sbírali i louskali jejich ořechy. S písní Lístečku dubový jsme poznávali i další stromy.

Do platíčka od vajec jsme podle obrázkového návodu sbírali lístečky a k nim patřící plody. Hráli jsme rozehřívací hru kořeny (dřep) kmen (stoj) větve (stoj se vzpažením). Trénovali jsme rovnováhu při chůzi po kmeni a špalcích v našem zázemí. Z lístečky jsme i výtvarničili: dělali frotáže, listový patchwork, tisk lístečky a temperou… Zdobili jsme naše zázemím listovými lampionky, navlečenými na drátku a šišce. Jehličnaté stromy jsme se učili s písní Byla jedna šiška. Pomocí dramatizace jsme si zpřítomnili jak funguje strom a jeho jednotlivé části.

Poznávali jsme také zeleninu. Abychom se naladili, zpívali jsme Šel zahradník do zahrady s motykou… V lesním listí jsme si vytvořili cestičku-zeleninovou stezku, na jejímž konci jsme si zahráli divadlo O veliké řepě, které se muselo opakovat tak dlouho, dokud si všichni nevyměnili role…

Předškoláci zkoumali zeleninu všemi smysly a dokonce i mikroskopem. Naši výukovou zeleninu jsme nakonec použili na vaření bramboračky-to byla dobrota.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika libčických kulíšků. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.