KVĚTEN

Hned na začátku května jsme vyráběli dárek pro maminky-pampeliškový med. Kulíšci měli obrázkový návod a starší děti počítaly až do 400 (tolik mělo být pampelišek). Vybírali jsme broučky, krájeli citróny, vařili, louhovali, sypali cukr a vlastnoručně přelévali do sklenic. A zdobili. Také jsme si povídali, jak maminkám v bříšku roste miminko a jak se o miminko musí starat. Zahráli jsme si v lesní vaně na koupání miminek : )
Jeli jsme si zalézt na skalky na Rusavky u Kralup.DSC_0078
Učili jsme se o lidském těle, hráli Hlava ramena kolena palce, na papírový model dětské velikosti jsme přikládali nakreslené orgány a povídali si, co mají v těle za důležitý úkol.IMG_0684
Poznávali jsme včely v dolských úlech a debužírovali u Kamlerů.
V Trojské botanické zahradě jsme prozkoumali japonskou zahradu, mokřad se stovkami pulců, vážkami a masožravými květinami. Pohráli jsme si na úžasném přírodním hřišti.
Hráli jsme si s motýly, naučili se píseň Letí letí bělásek a vznikla náherná výtvarná díla-motýli namalovaní pomocí nabarveného provázku. Vystavili jsme je v lesní galerii a měli dokonce vernisáž.
Nechyběla ani muzika. Káča si s námi zazpívala Běžel tudy zajíček, kánon Dú kravičky, zatančili jsme si Pásla ovečky a vrcholem byla nejoblíbenější hudební hra Sil Petr proso i pšeničku….
Užívali jsme si konečně teplíčka v lese a toho luxusu na konci školního roku, když už si děti umí řídit školku skoro samy : )

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika libčických kulíšků. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.