Říjen v Libčicích

kulíšci 046Co jsme zažili v říjnu?

IMG_1583[1]Kulíšek nám představil skřítka Podzimníčka, který nás bude provázet celý podzim a pak zmizí-bude vystřídán zimníčkem. V lese na nás čekalo překvapení-přístřešek a tee-pee z větví a spousta zvířátek z překližky. Děkujeme Vaškovi Zavřelovi, že můžeme „nové vybavení lesa“ také využívat. Učili jsme se o stromech. Prozkoumali jsme dub a naučili se o něm básničku:

SEDÍ BUBÁK NA DUBU, KTERÝ V LESE STOJÍ.

STRAŠÍ DĚTI BU BU BU A PAK SE SÁM BOJÍ.

Nebozezem jsme provrtávali žaludové čepičky, navlékali je na stéblo trávy a vyráběli z toho figurky. Zkoušeli jsme frotáž listí. Pracovali jsme také se zahradnickými nůžkami-děti samy připravovaly opékací pruty na Slavnost barevného listí. Naučili jsme se píseň Lístečku dubový. V parku u koupaliště jsme zkoumali listnaté a jehličnaté stromy. Sbírali kaštany a ořechy, hráli škatulata.IMG_1773[1] U Babků na zahradě jsme si opekli placičky přesně podle návodu:

PACI PACI PACIČKY, UPEČEME PLACIČKY.

DÁME DO NICH ROZINKY I OŘÍŠEK MALINKÝ,

ZAMÍCHÁME DO NICH MED,

DOBROU CHUŤ A JEZTE HNED.

kulíšci 011Paní Babkové děkujeme za klíče od zahrady, kam se budeme moci schovat v případě extrémního počasí. Učili jsme se píseň „Kořenářka“ od Pavla Jurkoviče a hledali v přírodě ostružiny, šípky, trnky, jeřabiny a bezinky. Jeřabiny jsme navlékali na drátek. Zažili jsme také houbovou výpravu s Honzou Uhlíkem, průvodcem Kulíšků z Kralup. Houby jsme modelovali a nastražili v lese-schválně jestli si je někdo splete s opravdovými. Téma stromy jsme završili výrobou ručního papíru, lezením na ořešáky, zkoumáním žilnatiny listů a výrobou listového puzzle.

kulíšci 040kulíšci 018kulíšci 051kulíšci 019kulíšci 025 (1)

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika libčických kulíšků. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.