Září v Libčicích 2015

S novým školním rokem se v Kulíšku mnohé změnilo. Blanku a Vaška nahradily v lektorském týmu Tereza Krčková a Lenka Coufalová. Moc rády bychom Blance s Vaškem na tomto místě poděkovaly za celý uplynulý rok- byli nám velkou oporou! Vašek navíc ještě během prázdnin vyrobil krásné dřevěné kryty na topení do zázemí,Přivítali jsme také nové děti a oproti loňskému roku začíná Kulíšek praskat ve švech – přihlášeno máme 16 dětí, které k nám chodí na jeden či dva dny našeho provozu. Letos je to pondělí a úterý – v pondělí podnikáme výpravy do lesa, v úterý ráno zpíváme v zázemí a pak vyrážíme do okolí.

IMG_0803Během adaptace jsme se učili Kulíškova pravidla a to zejména OČIČKOVÉ (děti se ve volné přírodě pohybují na dohled dospělého a samy tuto vzdálenost kontrolují) a RUČIČKOVÉ (při pohybu v místech, kde jezdí auta se držíme za ručičku). Zvládli jsme i několik pěkných výprav – byli jsme krmit a hladit tři krásné berany a hned nato nám Eva ukázala, jak lidé vlnu zpracovávají. Kulíšci si zkusili vlnu česat, umotat kousek příze a pak si každý technikou suchého plstění vyrobil kytičku, zvířátko, domeček či mašinu.

IMG_1456[1]Po roce jsme se opět podívali do sadu k Hánlovým a z jejich výborných švestek jsme si druhý den u Domči na zahradě sami uvařili knedlíky v kotlíku. Děti loupaly brambory, pasírovaly je, hnětly těsto a do něj balily ty krásné švestky. Mňam.

Počítali jsme velká a malá jablíčka a vyrobili si jablíčkovou panenku, ze které se časem stala babička.

A co muzika? Ta samozřejmě nemůže chybět: hráli jsme hru Mám šáteček, mám; umíme říkadlo Paci, paci, pacičky, upečeme placičky; zpívali jsme písničky: Bim bam bom, pojďte děti dom, Byla jedna babka, Na Budči zatanči (svatováclavs ky otextovaná franc. písnička Avignon, tam je shon), ke které jsme skutečně tančili; opakujeme Měsíce a další oblíbené písničky z loňska…

Káča a Eva

IMG_1466[1]

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika libčických kulíšků. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.