Výlet s kulíškem 1.9.2015

IMG_1388[1]

První Kulíškový výlet

V úterý 1. 9. to všechno začalo … naklizené školy i školky čekaly na děti, které jako každým rokem přes léto „hrozně vyrostly“. Na malé Kulíšky, kteří budou pravidelně pondělky a úterky chodit do libčické lesní školky, čekal pozdně letní les.

Sešli jsme se jako obvykle na konci Lesní ulice – v počtu … kulíškových dětí, tentokrát i s podporou maminek a mladších sourozenců, jednoho dědečka a také početné skupinky starších sourozenců, kteří první školní den už stihli přiběhnout ze školy.

Po přivítání a představení nám plyšový Kulíšek pověděl velkou novinu: Kuliška snesla vajíčka a z nich se přes léto vylíhla malá sůvátka – Kulišátka. Ale jak ještě neuměla moc dobře létat, ztratila se někde v našem Chýnovském lese. Abychom všechna mláďátka pomohli Kulíškovi najít, musíme hledat po cestě ztracená barevná peříčka.

Děti se nadšeně vrhly na cestu, hledaly peříčka a plnily nalezené úkoly: pozorovaly mraveniště a přenesly společnými silami několik klád jako mravenečci, zalili a okopali sluncem vyschlé stromky v opravdové „lesní školce“, … Za vzorné spolupráce mladších a starších dětí se nakonec se podařilo najít i všechna ztracená mláďátka Kulišátka. V cíli si děti pohrály v lese a všichni jsme si užili pestrobarevný piknik plný dobrot, které na první školkový výlet připravily maminky.

S plnými bříšky a plni dojmů z prvního kulíškové výpravy do lesa se celá početná výprava vrátila zpátky do Libčic, kde ještě první záříjový den pálilo horké letní slunce… ani se nechtělo věřit, že už to „všechno zase začalo“. Přála bych všem dětem tak příjemné začátky školního roku jako byl tento první den s lesní školkou.

IMG_0750

IMG_0754IMG_1391[1]

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika libčických kulíšků. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.